IDMAR Group

Nieprzerwanie od 1984 roku

Historia naszej firmy

Trzy fabryki, kilkuset wykwalifikowanych pracowników i obecność na światowych rynkach – to właśnie krótka definicja IDMAR Group! 

Historia firmy rozpoczęła się w 1984 roku od produkcji armatury instalacyjnej i trwa nieprzerwanie do dziś. Od tego czasu nasza firma, z  małego rodzinnego zakładu, rozwinęła się do światowej klasy producenta, zatrudniającego ponad dwustu wykwalifikowanych pracowników w czterech różnych lokalizacjach. Dziś, ten rodzinny interes tworzy IDMAR Group.

Fabryki wchodzące w skład IDMAR Group wyposażone zostały w nowoczesne linie produkcyjne, które są zautomatyzowane. W naszym parku maszynowym posiadamy jedną z najnowocześniejszych w Europie linii produkcyjnych grzejnika panelowego, która jest obsługiwana przez 15 automatycznych robotów. To właśnie wykorzystanie maszyn pozwala na uzyskanie precyzyjnej powtarzalności produkcyjnej, która gwarantuje produkcję wysokiej jakości grzejników. Swoimi działaniami doprowadziliśmy do dużej elastyczności linii produkcyjnej, przez co możemy produkować w sposób ciągły grzejniki o długości do 3 metrów oraz wysokości nawet 90 centymetrów!

Warto wspomnieć, że większość produktów IDMAR Group jest zaprojektowana przez wewnętrzny dział badań i rozwoju. Dzięki ciągłej kontroli nad produkcją mamy pewność, że nasze produkty są najwyższej jakości. To właśnie dział badań i rozwoju odpowiada za wprowadzanie na rynek najnowszych rozwiązań takich jak zintegrowane kotły Ecodesign, grzejniki dekoracyjne, odwodnienia liniowe, grille z funkcją paleniska ogrodowego i wiele innych produktów.

Firma IDMAR Group to także niepowtarzalna na skalę europejską produkcja wielkogabarytowych elementów z tworzyw sztucznych. W
produkcji wykorzystujemy technologię rotomouldingu, czyli formowania rotacyjnego masy plastycznej w wysokiej temperaturze. Produkujemy min. zbiorniki na wodę deszczową, oczyszczalnie ekologiczne, studzienki wodomierzowe oraz wiele produktów wielkogabarytowych z tworzywa sztucznego przeznaczonych do ogrodu. Wszystkie produkty są projektowane oraz produkowane przez naszą firmę od podstaw.

IDMAR Group to nie tylko produkty dostępne pod marką IDMAR, ale również pod markami stworzonymi dla konkretnej grupy asortymentowej. Wśród brandów wchodzących w skład IDMAR Group, znajdziemy takie marki jak: OptiComfort, HausTech, RECCO, Snello, Catalonia, Voda, Typhoon, Eko Panel, Pro Vode czy BioSeigner. Każda nasza marka posiada dedykowany zespół skupiający się nad jej rozwojem i udoskonalaniem, który tworzy produkty od początku do końca.

Dzięki długotrwałym relacjom i współpracy z najlepszymi instalatorami produkty IDMAR Group znajdują się na półkach profesjonalnych hurtowni, sklepów instalacyjnych, budowlanych, a także dużych sklepów sieciowych. Nasze produkty codziennie zyskują coraz większe uznanie nie tylko wśród profesjonalistów, ale również wśród odbiorców detalicznych. Obecność IDMAR Group nie ogranicza się jedynie do rynku Polskiego. Nasz asortyment znajduje się w ponad 20 krajach na 3 kontynentach!

W fabrykach IDMAR Group zdecydowanie stawiamy na najnowocześniejszy sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę. To właśnie dlatego możemy zaoferować szeroki wybór sprawdzonych produktów, a w szczególności:

• Grzejniki panelowe,
• Grzejniki aluminiowe,
• Armaturę przemysłową,
• Armaturę instalacyjną,
• System IDMAR PEX,
• System IDMAR PPR,
• System PVC i CPVC,
• Przydomowe oczyszczalnie ścieków,
• Zbiorniki na wodę deszczową,
• Odwodnienia prysznicowe,
• Kotły na paliwo stałe,
• Grille z funkcją paleniska,

Ciągły rozwój oraz wdrożenie modelu „just in time” dla naszych klientów, pozwoliło nam na szybkie zdobycie nowych rynków oraz realizowanie zamówień w krótkim czasie. Model ten nie mógłby działać bez naszego magazynu centralnego, który wysyła rocznie ponad 15,000,000 sztuk produktów na cały świat. To właśnie on przejął rolę magazynową od naszych klientów, co spowodowało, że mogą oni sprzedawać nasze produkty w ilościach hurtowych z gwarancją szybkiej dostawy.

Nasze wartości

„Najlepsze systemy dla Twojej instalacji” – to nasze hasło przewodnie. To właśnie tą domeną kierujemy się podczas codziennej pracy.  Od początku działalności firmy stawiamy na dwa filary, które pozwalają nam się rozwijać; czyli współpracę z klientami oraz zrozumienie rynku. Świat z każdym dniem idzie do przodu nie tylko pod względem technologicznym, a rozwiązania, które do niedawna były w fazie testów, są dziś w powszechnym użyciu.  Sukcesywne rozwijanie naszych produktów, wprowadzanie nowości oraz testowanie ich podczas codziennej pracy instalatorów sprawia, że nasz asortyment jest niezawodny i spełnia restrykcyjne normy nie tylko rynku Polskiego ale również z powodzeniem zdobywa rynki zagraniczne.

Szybka i komunikatywna współpraca z klientami, wykwalifikowana kadra pracownicza oraz wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań pozwoliło nam dojść do miejsca, w którym IDMAR Group jest obecnie!

40lat
Naszej tradycji

IDMAR Group to marka z wieloletnią tradycją

od 1950 roku

Nasze doświadczenie potwierdzają liczne certyfikaty

TS_TS_f_4c
compass
ADRES FIRMY
IDMAR Group

Krosno, ul.Główna 9a,
62-050 Mosina